RECENZJA: Tu i Teraz - Aneta Grabowska [KSIĄŻKA]

 26 stycznia 2020          Brak komentarzy
Salve. Styczniowe dni trzeba umilać sobie książką. Raczej każdy dzień warto sobie umilić, jak tylko znajdzie się na to czas, rzecz jasna. W szczególności weekendy są odpowiednie do tego, by w spokoju przeczytać. W każdym razie ja tak mam, że lubię w weekend przeczytać.
Autorką Tu i Teraz jest Aneta Grabowska. Tę pozycję miałam możliwość przeczytania dzięki wydawnictwu WasPos już jakiś czas temu. Teraz sobie odświeżyłam pamięć, bo przyznam, że już zapomniałam, co tam się takiego ciekawego działo.

Ogólnie jest to niezbyt gruba pozycja, którą szybko się przeczytało. Bardzo szybko. Szkoda trochę, ale cóż. Lubię jednak trochę dłuższe książki. Ale trudno się mówi i płynie się dalej, płynie się dalej. A raczej czyta się dalej i pisze przy okazji.
Wracając do tematu, sama pozycja jest z dwóch perspektyw: jej czyli Mai oraz jego czyli Łukasza, w związku z tym rozdziały są naprzemienne. Zbyt dużo bohaterów nie pojawiło się. Mamy na przykład babcię Anielę, którą nie sposób było polubić. Jest to jedna z ulubionych moich postaci w tej książce.
Historia o tym, jak to dziewczyna odzyskuje pamięć. Tak to w ujęciu jednego zdania. Podobała mi się końcówka i ten list. Szczere przyznanie do tchórzostwa jednej z osób, bo wiele osób potrafi się niestety w ten sposób zachować, a za tchórzostwem stoi dużo powodów, niejednokrotnie błahych. Szanuję takich ludzi, którzy potrafią przyznać się do swoich słabości, nawet w formie listu, jeśli to sprawi jakąś ulgę tej osobie albo w jakieś formie stanowi ułatwienie tego czynu. No i nie obyło się bez miłości, wiadomo. Jest to przecież obyczajowa pozycja, więc musi się ten wątek pojawić, a w sumie to i pojawia się też i w innych gatunkach.

Podsumowując, w sumie za dużo jest mi ciężko rozpisywać się, gdy ta pozycja literacka ma zaledwie 200 stron. Wątków za dużo nie ma, a rozdziały krótkie. Plus jest tego, że są to konkretne rozdziały, ale brakuje jednak trochę bardziej rozbudowania tej historii o kilka innych wątków, które by bardziej przyciągnęły czytelnika. Dobrze się czyta, przyjemnie, bo styl dobry, ale jednak jest to średniej klasy książka, która jest dla tych, którzy chcą zabić czymś czas, odskoczyć od innej tematyki.

W skrócie:
Tytuł: Tu i Teraz
Autor: Aneta Grabowska
Gatunek: obyczaj/romans
Wydawnictwo: WasPos
Ilość stron: 206
Rok wydania: 2019
Ocena: 6/10 - przeciętnie

Brak komentarzy

Publikowanie komentarza

XARN dla Agencji Runa © 2020 - nadal