UTRI: rok 2020

 1 stycznia 2020          2 komentarze
Salve.
Dziś nowy rok, nowy start. Tak, właśnie dziś XARN zaczyna swą przygodę. UTRI to jeden z cyklów, które będą pojawiały się tutaj. Jest to nic innego, jak postanowienia, ale w takiej w miarę ogólnej formie, by móc z tego się wywiązać. Przyznam, że prowadzenie bloga i/lub portalu to wyzwanie dla każdego, kto się tego podejmuje, ale przyjemne wyzwanie. Kryje się za tym duże doświadczenie, które nigdy się nie skończy i zawsze człowiek czegoś nowego się nauczy. Każde nowe doświadczenie jest cenne. Jest dużo planów, dużo projektów, które chciałoby się od razu zrealizować, jednak na początek chcę się skupić na mniejszej ilości, a wraz z rozwojem XARN wprowadzać nowe koncepcje w życie. Stały rozwój nie jest zły, a nawet wskazany. I poza tym, to chyba nikt nie lubi monotonności, prawda? Czasem warto urozmaicić.

Na początek, jak już zauważyliście, pierwszym słowem w tym poście jest salve. Otóż lubię pisać powitania tym włoskim słowem. Choć znam tylko parę słów w tym języku (np. Buon Giorno, Sorella), ale to właśnie salve (które nota bene znaczy cześć) jakoś bardziej przypadło mi do gustu i tak mi pozostało. Raczej będzie dość często w użyciu, więc radzę się nastawić na pojawienie się przy publikacjach.

Z czym na start? Otóż XARN startuje z książkami. Będą recenzje książek. Mam nadzieję, że będzie dużo zrecenzowanych pozycji literackich. Przy okazji będą także tematy okołoksiążkowe oraz wywiady z Autorami, by urozmaicić tę tematykę pozycji literackich.
Dodatkowo pojawiać się będą artykuły. Tematy tych artykułów nie będą tyczyć się powieści, ale inne tematy. Z cyklicznych postów, wyróżnia się obecnie trzy: AXAT czyli 10 pytań do..., UTRI oraz ERTAH. Jakieś wyjaśnienie? Oczywiście. AXAT czyli 10 pytań do... są to wywiady z np. z Autorami (myślimy także o innych osobach, ale na początek będą Pisarze). UTRI to początek roku czyli postanowienia, omówienie ważnych kwestii na nadchodzący rok. ERTAH czyli koniec roku, podsumowanie działalności XARN, bo częściej takie podsumowania są zbędne, ale też raz na rok się przyda taka analiza.
Myślę, że tyle na początek starczy, jeśli chodzi o zakres publikacji.

W planach jest wiele rzeczy, które można zrealizować, ale nie chcę też tak od razu wszystkiego dodawać. Lepiej powoli i stopniowo rozszerzać tematy postów na XARN. To i tak w wielkim skrócie to, co będzie. A będzie się działo.

Zapraszam też do grupy dla recenzentów, gdzie będą pojawiały się pozycje do zrecenzowania z uwagi na powiązanie z Agencją Runa, dzięki któremu XARN może istnieć.

2 komentarze

XARN dla Agencji Runa © 2020 - nadal