RECENZJA: Prawnicy - Lilianna Garden [KSIĄŻKA]

 10 maja 2020          Brak komentarzy
Salve.
Coś z lekkiej powieści czyli literatury obyczajowej, a bardziej z romansu wita każdego czytelnika książka zatytułowana Prawnicy autorstwa Lilianny Garden. Jest to pozycja otwierająca cykl o tym samym tytule, a wydaniem zajęło się już E-bookowo.
Niezbyt często czytam literaturę romansu, ale nie przeczę, że nie czytam. Jestem otwarta na różne gatunki literackie. Jedne lubię bardziej, inne mniej, a po inne w ogóle nie sięgam, bo prędzej zasnę niż przebrnę do końca.

Główną bohaterką jest Cordelia Weston, która po studiach dostaje się do jednej z najlepszych kancelarii prawnych w Bostonie i wówczas otwierają się dla Cordelii szanse na karierę prawniczą. Poznajemy także Matthew Bardena, który przejmuje sprawę jednego biznesmena. Możemy także poznać Dilly, Drew czy Davida. Miejscem akcji to USA i to też wyjaśnia, skąd taki dobór imion i nazwisk bohaterów. W sumie Boston to jedno ze znanych miast w tym państwie. Jedno z wielu znanych. Z resztą Stany Zjednoczone to duży kraj.

Zakończenie jest na tyle otwarte, że czytelnik nie może się doczekać, aż sięgnie po kolejny tom, by dowiedzieć się, jakie są dalsze losy. Sam napis Ciąg dalszy nastąpi sugeruje, że raczej to nie koniec.

Jest jednak coś, na co czytelnik zwróci uwagę, choćby nie był zbyt dobry z polskiego. Mianowicie jedno zdanie posiada brak spacji przy jakimkolwiek słowie, zdanie napisane ciągiem. Nie chcę cytować tego zdania, by nie robić spojlerów, ale podam na przykładzie i to wygląda następująco poszłamdosklepuikupiłamsobiesok. Niestety jest wiele takich kwiatków. Innym przykładem jest też to, że w połowie akapitu kolejne słowo przeniesione jest do nowego akapitu i w dodatku z zaznaczoną spacją. To boli po oczach.

Styl jest lekki i przyjemny. Szybko się czyta. Historia jest chronologiczna i spójna. Opisy nie są nudne, po których chce się spać, ale też nie są przesadzone w drugą stronę. Takie wyważone są. W sumie dobra pozycja na odprężenie.

Podsumowując jest do dobra pozycja, pomimo tych rażących kwiatków, które dają się we znaki. Jeśli ktoś szuka czegoś innego, by oderwać się od pozycji, w które chętnie się zaczytuje, może spokojnie sięgnąć.

W skrócie:
Cykl: Prawnicy
Tom: 1
Tytuł: Prawnicy
Autor: Lilianna Garden
Gatunek: Romans
Wydawnictwo: E-bookowo
Ilość stron: 444
Rok wydania: 2019
Ocena: 7/10 - godne uwagi

Tomy:
Prawnicy ||

Brak komentarzy

Publikowanie komentarza

XARN dla Agencji Runa © 2020 - nadal