RECENZJA: Luonto - Melissa Darwood [KSIĄŻKA]

 24 maja 2020          Brak komentarzy
Salve.
Książki jednotomowe są czasem fajne do przeczytania. Choćby dlatego, że historia jest przedstawiona tylko w jednym tomie, jednej pozycji i nie trzeba z utęsknieniem czekać na kolejne. Takim przykładem jest dzisiejsze Luonto autorstwa Melissy Darwood. Jest to historia zawarta na 320 stronach.
Przeczytanych książek od tej Autorki mam już kilka, więc spokojnie sięgnęłam i po tę z ciekawości, co tym razem Autorka jest w stanie przedstawić i opowiedzieć. Wiadomo, że jest to literatura młodzieżowa, więc większych lotów raczej nie nastawiać się, raczej to dla wyluzowania się, odstresowania.

Luonto to znów wymyślona nazwa, która określa osadę. Osadę, która odpowiada biblijnej arce. Głównym bohaterem jest Chloris, która w pewnym momencie swego życia poznaje Gratusa. Jak się skończy ich znajomość?

Przyznam, że nie takiego zakończenia się spodziewałam, gdzie w ostatniej 1/4 książce wszystko nagle się zmieniło. Nie zmienił się tylko charakter znajomości tej dwójki bohaterów, ale zakończenie jest jednak zaskoczeniem dla czytelnika. W każdym razie dla mnie był.

Jest to w sumie typowy świat fantasy, 3/4 powieści w tym świecie się kręci. 1/4 to świat, który już znamy, ten realny, że tak to ujmę. Akcja dzieje się szybo, wszystko też jest dobrze wyjaśnione, że czytelnik wie, o co chodzi.

Okładka jest tajemnicza, przedstawiającą dziewczynę, liście, drzewo jakby las (takie mam jakieś skojarzenie, może przez to, że lubię w ogóle lasy)... Niezbyt zdradza szczegóły tej powieści. W sumie to i dobrze, ale mam wrażenie, że na tle innych książek, ta okładka gdzieś się gubi. Owszem, przyciągnie uwagę czytelnika, ale to dopiero po jakimś czasie.

Ogólnie styl pisania jest lekki i przyjemny. Szybko się czyta przez zawrotne tempo akcji, gdzie nie ma miejsca na nudę. Jest żywiołowa, że tak to ujmę, prosta przeznaczona głównie dla młodzieży, ale i dorosły może też przeczytać.

Podsumowując, jeśli ktoś szuka czegoś z literatury młodzieżowej, ale nie chce też czytać wiecznie historii ciągniętej po kilka tomów, może spokojnie sięgnąć po tę książkę.

W skrócie:
Tytuł: Luonto
Autor: Melissa Darwood
Gatunek: literatura młodzieżowa
Wydawnictwo: Filia
Ilość stron: 320
Rok wydania: 2017
Ocena: 6/10 - może być

Brak komentarzy

Publikowanie komentarza

XARN dla Agencji Runa © 2020 - nadal