RECENZJA: Pryncypium - Melissa Darwood [KSIĄŻKA]

 14 czerwca 2020          Brak komentarzy
Salve.
Tym razem Melissa Darwood prezentuje kolejną książkę o tytule dość oryginalnym, bo Pryncypium. Można zauważyć po spisie książek Autorki, że te tytuły są dość specyficzne. W sumie to przykuwa uwagę czytelnika zastanawiając się, co to znaczy. Tu duży plus za tę oryginalność.
Nawet nie próbuję ja jako czytelnik zgadywać, co może oznaczać tytuł, nawet po przeczytaniu opisu, o czym ta pozycja jest. Wolę się przekonać podczas czytania 370 stronicowej powieści. Tutaj ogromnym ułatwieniem jest zamieszczony słowniczek na końcu pozycji, by w razie potrzeby, móc spojrzeć na dane słowo, co oznacza.

Pryncypium to nic innego, jak zbiór praw, którymi powinni się kierować osoby typu Laufer. Te osoby zaś mają pewne zdolności.

Bohaterem jest Aniela, take raczej wschodnie imię. Tak mi się jakoś kojarzy ze wschodnią częścią te imię. Pojawia się też Zoltan, który pojawia się w tej książce, skojarzył mi się z Zoltanem Chivay z gry The Witcher - Wiedźmin CD Project RED. A tak przy okazji Zoltan to wódz węgierski z dynastii Arpadów, który żył od ok. 896 roku do ok. 950 roku naszej ery. Narracja jest naprzemiennie, raz z pozycji Anieli, a raz z pozycji Zoltana (nie mylić tego z Wiedźmina, choć mi osobiście było trochę ciężko w tym momencie).

Głównie akcja dzieje się w Alwarnie, które mieści się w Polsce, ale też nie objedzie się bez zamku, który zamieszkuje Zoltan czyli Arkan. W Polsce istnieje miasto o podobnej nazwie do tej w książce czyli Alwernia. Różnią się w sumie tylko literką - a oraz e są zamienione. Alwernia to mała mieścina w małopolsce położone na wyżynie krakowsko-częstochowskiej oraz licząca ok. 3000 mieszkańców.

Styl pisania jest lekki, w miarę szybko się czyta. Akcja dzieje się, a tempo nie jest wolne, ale takie raczej średnie. Nawet mi to pasuje w tej powieści.

Podsumowując jeśli ktoś lubi takie książki z literatury młodzieżowej, to zapraszam do czytania, bo raczej wymagać nie wiadomo, czego też nie może dorosła osoba tego oczekiwać. Raczej dla rozluźnienia, odstresowania czy po prostu przeczytania czegoś zupełnie innego niż zazwyczaj się czyta.

W skrócie:
Tytuł: Pryncypium
Autor: Melissa Darwood
Gatunek: literatura młodzieżowa
Wydawnictwo: Genius Creations
Ilość stron: 370
Rok wydania: 2016
Ocena: 6/10 - może być

Brak komentarzy

Publikowanie komentarza

XARN dla Agencji Runa © 2020 - nadal