RECENZJA: Guerra - Melissa Darwood [KSIĄŻKA]

 19 lipca 2020          Brak komentarzy
Salve.
I już drugi tom Wysłanników przed nami. Guerra, jak już wiadomo z poprzedniej części to niezbyt przyjemne miejsce, do którego tym razem Autorka zaprasza każdego czytelnika. Ale czy to ciekawe jest w sumie miejsce? Myślę, że warto na to samemu odpowiedzieć pytanie, by niezbyt dużo zdradzać fabuły. Ja zaś preferuję tak ogólnie wspomnieć o książce, o bohaterach, by wiadomo było o kogo chodzi, o jaką historię, ale nie lubię wdawać się w niepotrzebne szczegóły.
Sam tytuł Guerra jest równie tajemniczy, jak Larista, ale i tak znając już, co oznacza, łatwiej już zrozumieć, o co może chodzić w książce. Tylko ciekawiło mnie, jak tym razem Autorka wybrnie z tego, jak to przedstawi. No i jaką historię zaprezentuje tym razem.Choć nadal pojawia się Gabriel i Larysa, tak tym razem losy jeszcze przeplatają się z Zuzą i Patrykiem. No i dla Zuzy czeka nie lada wyzwanie czyli odwiedzenie Guerry. Tak, Guerra to miejsce. Tym razem jest w tej części nacisk na Zuzę niż na Gabriela i Larysę. No i nie może zabraknąć nowych bohaterów.

Narracja jest już trzecioosobowa, co w sumie trochę ułatwiło mi czytanie. Czasem lubię pierwszoosobową, ale wolę znacznie trzecioosobową. Łatwiej mi się po prostu czyta taką książkę.

Nie mogę też nie wspomnieć o okładce. Jest obłędna, tak samo, jak w przypadku Laristy. Podobny nawet klimat jest, bo w obu przypadkach jest mężczyzna i drzewa. Takie spoiwo obu tomów. Jak w przypadku Laristy, tak i w przypadku Guerry, okładki sprawiają wrażenie tajemniczości. Lubię takie tajemniczości, które zaciekawią czytelnika i zachęcą do czytania. Owszem, nie powinno się oceniać książki po okładce, jednak to okładka gra pierwsze skrzypce przy wyborze danej książki, bo na początku czytelnikowi to jednak ciężko stwierdzić, czy faktycznie ta pozycja się spodoba. Więc żeby się przekonać, musi przeczytać, a żeby przeczytać, to okładka musi przyciągnąć czytelnika. I kółko się zamyka.

Jest to literatura młodzieżowa, więc wiadomo, że nie można oczekiwać nie wiadomo, czego. Taka prędzej dla młodych dorosłych, że tak to ujmę. Nie przeczę, że lubię od czasu do czasu taką luźną, bez jakichkolwiek oczekiwań, przeczytać daną książkę. Nie zawiodę się, a i przynajmniej się zrelaksuję i odprężę. A nóż akurat mi się spodoba. Styl jest równie lekki i przyjemny, jak w przypadku Laristy, więc tutaj też dobrze.

Podsumowując, poziom jest utrzymany. Pomimo widocznych zmian, jak choćby w narracji, mi się podoba i ta część, więc jeśli komuś się podobała część pierwsza, to i za pewne spodoba się i ten tom.

W skrócie:
Cykl: Wysłannicy
Tom: 2
Tytuł: Guerra
Autor: Melissa Darwood
Gatunek: Młodzieżowa
Wydawnictwo: Kobiece - Young
Ilość stron: 240
Rok wydania: 2018
Ocena: 7/10 - godne uwagi

Tomy:
Larista || Guerra || Cedyno

Brak komentarzy

Publikowanie komentarza

XARN dla Agencji Runa © 2020 - nadal