RECENZJA: Amulet - Roma J. Fiszer [KSIĄŻKA]

 28 marca 2021          Brak komentarzy
Salve.
Książka Amulet to moje pierwsze zetknięcie się z jakimikolwiek pozycjami Romy J Fiszer. Nie wiedziałam też, czego można się spodziewać, czego oczekiwać, a jest dość znaną polską pisarką. Czemu akurat zaczęłam od Amuletu? Sama w sumie nie wiem, już wcześniej gdzieś pokazywała mi się informacja o takiej powieści jako propozycje do przeczytania, więc zaintrygowana, sięgnęłam. Przy okazji chciałam dać szansę kolejnymu pisarzowi, a że ja się nie ograniczam ani terytorialnie, ani w sumie tak gatunkowo, to z czystym sumieniem i ciekawością sięgnęłam, by się przekonać czy warto.

Przyznam się, że okładka przykuwa uwagę. Sugeruje, że historia ta jest ciepła i przyjazna. Taka, dzięki której można się zrelaksować i zapowiada taką sielską opowieść. Czy tak właśnie było? W sumie to można by było się z tym zgodzić. Czemu?
Bo główną bohaterką jest Marta, a akcja dzieje się nie tylko w na północy Polski, ale także i w Tatrach. Powieść ta jest bardzo harmonijna, gdzie akcja toczy się swoim powolnym rytmem. Poznać można, skąd pochodzi rodzina Marty zaczynając od pradziadka - są to wspomnienia, bardzo krótkie, opowieści o przodkach, by poznać bliżej rodzinę głównej bohaterki.
Powieść w sumie bardzo melancholijna jest. Spokojna i lekka. Styl pisania dobry, przyjmny, co sprawiło, że nawet szybko się czytało. Nie ma w sumie takiego przerostu treści nad formą. Plusem też jest to, że opisy są dobrze napisane, nie ma ich też za dużo i nie są tak rozwlekane, jak niektórzy autorzy lubią w taki sposób pisać. Okładka w sumie trochę odzwierciedla treść, że jest to takie sielskie oraz tego, by za wiele nie oczekiwać.
Podsumowując, jest to pozycja dla niezbyt wymagających czytelników, którzy chcą się zrelaksować przy czytaniu. Jest dobra na takie sielskie wieczory, kiedy chciałoby się przeczytać coś niezbyt wymagającego uwagi.

W skrócie:
Tytuł: Amulet
Autor: Roma J. Fiszer
Gatunek: Literatura Obyczajowa
Wydawnictwo: Zysk i ska
Ilość stron: 400
Rok wydania: 2020
Ocena: 6/10 - może być

Brak komentarzy

Publikowanie komentarza

XARN dla Agencji Runa © 2020 - nadal