ZAPOWIEDZI: Part 2

 2 września 2020          Brak komentarzy

Salve.
Dziś przychodzimy z kolejnymi zapowiedziami, co będzie się działo na portalu XARN, a to mianowicie, jakie recenzje pojawią się. Nie wszystkie zaplanowane recenzje się pojawią, ale od czasu do czasu zostanie coś ujawnione, co zapewne się pojawi. Taki rąbek tajemnicy, co w najbliższym czasie chcę opublikować i czego można się spodziewać.
Jeśli ktoś chce przeczytać poprzednie odsłony, zapraszam tutaj, gdzie znajduje się spis. Łatwiej będzie można sprawdzić, co poprzednio było w naszych zapowiedziach.

Dziewczyna z Brooklynu - Guillaume Musso

Dziewczyna z Brooklynu brzmi trochę intrygująco. Co za tym może się kryć? Wiele przecież historii może się wydarzyć, bo tytuł taki ogólny jest. Wiele tu może się zdziać, od kryminału i mocnego thrillera albo nawet i horror, jak kto lubi po lekką powieść obyczajową i romans.
Doskonale pamiętam ten moment: stoimy nad brzegiem morza, patrząc, jak zachodzące słońce rozświetla horyzont. Wtedy Anna zapytała:
Czy wciąż byś mnie kochał, gdybym zrobiła coś naprawdę złego?
To pytanie jest w sumie intrygujące i to mnie skusiło do tego, by jednak zacząć przygodę z Guillaume Musso. To połącznie literatury obyczajowej z gdybym zrobiła coś naprawdę złego to dość ciekawe zestawienie, które kusi aż, by sięgnąć i przeczytać. Czytelnik może się zastanawiać, co mogła zrobić takiego dziewczyna, ale tylko przeczytanie tej pozycji, da odpowiedź. Tylko i wyłącznie.


Central Park - Guillaume Musso

Central Park czyli inaczej Nowy Jork. Jedno z najbardziej znanych miast w USA i przy okazji najludniejsza mieścina. Wpływa na wiele dziedzin, np. modę, biznes i finanse, sztukę itd. Można by było wymieniać i wymieniać bez końca.
Alice i Gabriel nie pamiętają wczorajszej nocy… Ale długo o niej nie zapomną… Nowy Jork, 8.00 rano. Alice i Gabriel budzą się na ławce w Central Parku skuci kajdankami. Nie znają się i nie pamiętają, żeby się kiedykolwiek spotkali. Poprzedniego wieczoru Alice bawiła się z przyjaciółkami na Polach Elizejskich, a Gabriel grał na pianinie w dublińskim klubie.
ALice i Gabriel to dość popularne imiona, nawet w Polsce. Tylko wiadomo, w spolszczonej wersji. Brak pamięci to, co stało się niedawno, jak to się stało, że znaleźli się w takiej sytuacji. Oboje się nie znają przecież, a są przykłuci. Trochę taka zagadka do rozwiązania, co tu mogło zajść i jak się w końcu w sumie to skończy.Wrócę Po Ciebie - Guillaume Musso

Wrócę Po Ciebie sugeruje taką spokojną, melancholijną książkę przy obyczajówce albo znośny kryminał. Jednak w kryminałach/thrillerach/sensacjach siedzę znacznie dłużej, ale też w obyczajówkach mam już jakieś doświadczenie, więc mogę tu spokojnie dryfować jeśli chodzi o gatunek i sam tytuł, a przy okazji odsuwając na bok na chwilę Autora. Lubię czasem porównywać sam tytuł do gatunku literackiego, jakby ten tytuł odzwieciedlił sie przy danym gatunku.
Ethan jest znanym psychoterapeutą, człowiekiem sukcesu. Bogaty i szczęśliwy, dla kariery poświęcił życie rodzinne i miłość. Pewnego ranka budzi się na swoim jachcie u boku nieznajomej piękności. Nie pamięta wydarzeń poprzedniego wieczoru. To dopiero początek serii zaskakujących wydarzeń.
Ethan to dość znane też imię, ale w Ameryce. Takie popularne dość. Tylko nauswa mi się pytanie, czy warto poświęcać życie rodzinne i miłość dla kariery? Czy warto wracać do pustego domu, w którym nie czeka ukochana osoba, a w zamian za to mieć fory jak lodu? Warto coś takiego robić? Może czytelnik znajdzie odpowiedź, ale trzeba przyznać, że znów coś ta pamięć szwankuje, jak w przypadku Alice i Gabriela.

Anioł Stróż - Nicholas Sparks

Anioł Stróż to taka urocza nazwa, ale w niektórych okolicznościach może i nawet przynieść ulgę. Nawet jeśli znajdzie się osoba, że w takie coś nie wierzy, to są takie osoby, którym dzięki wierze w takie coś, będzie im się łatwiej żyło w trudnych chwilach, przez które niekiedy mogą przechodzić.
Julie zostaje wdową w wieku dwudziestu pięciu lat. Wraz z listem pożegnalnym od męża, w którym ten obiecuje, że będzie jej aniołem stróżem, otrzymuje nieoczekiwany prezent - niemieckiego doga. Mijają cztery samotne lata.
Przyznać trzeba, że w dośź młodym wieku Julie zostaje wdową. W wieku 25 lat. Niektórym w tym wieku jeszcze trudno znaleźć tą drugą połówkę, a tu bach, jesteś wdową. Cóż, zdarza się i można współczuć, a czas pomoże pogodzić się z zaistniałą sytuacją i jakoś się pozbierać, by żyć nadal. W sumie pies to dobry pomysł po takiej stracie. Tylko pytanie, co stanie się po tych samotnych 4 latach?


Ostatnia Piosenka - Nicholas Sparks

W ekranizacji wzięli udział Miley Cyrus oraz Liam Hemsworth i choć co prawda filmu jeszcze nie oglądałam, tak trzeba przyznać, że masę książek Sparksa zostało zekranizowanych. Pozycja wydana w 2009/2010. Oczywiście jest to wydanie polskie, które powstało przy okazji tworzenia filmu (info z filmwebu).
Zbuntowana siedemnastolatka, Ronnie, zostaje zmuszona do spędzenia wakacji w domu ojca, w odludnym nadmorskim miasteczku w Karolinie Północnej. To dla niej ciężka próba: nadal czuje żal do ojca po tym, ja trzy lata wcześniej opuścił rodzinę.
Tym razem na tapetę osoby, które prawie wkraczają w wiek dorosły, bo Ronnie (prawdziwę imię to Veronica) podczas tego pobytu właśnie kończy 18 lat. Czyli młodzik i to w ciężkim okresie buntu. Jakby nie patrząc, chyba mało która osoba nie przechodizła buntu w swoim życiu. U jednego jest to lekki, inny cięższy w zależności od wielu czynników. Tylko czy ten pobyt wyjdzie Ronnie na lepsze?


Z każdym oddechem - Nicholas Sparks

Ta pozyja wydana w 2018 urzekła tą okładką. Jest w tym coś takiego magnetycznego, co trudno mi pojąć i wyjaśnić, co dokładnie. A opis sam w sobie też kusi, by sprawdzić, co słynny Autor tym razem wymyślił, jakąż tu też historię dał swym czytelnikom.
Hope jest w rozterce. Skończyła 36 lat, od sześciu lat ma chłopaka, ale na ślub raczej się nie zanosi. Tymczasem u jej ojca właśnie zdiagnozowano poważną chorobę. Hope postanawia więc odciąć się od wszystkiego, spędzić tydzień w wakacyjnym domku w Sunset Beach i zastanowić się nad swoją przyszłością.
Tru, urodzony w Zimbabwe przewodnik safari, pojawia się w Sunset Beach, by poznać ojca i dowiedzieć się więcej o młodości matki.
Więc mamy tutaj Hope i Tru. Dwa różne kraje, dwa kontynenty w pewnym momencie stykają się w jednym miejscu. Dość intrygujące, bo jednak kultura na tych dwóch kontynentach jest jednak troszkę inna. A na to wszystko z jednej strony monotonia, a z drugiej mamy zabawę w detektywa, że tak można ująć.

Brak komentarzy

Publikowanie komentarza

XARN dla Agencji Runa © 2020 - nadal