RECENZJA: Zagubione Dziedzictwo - Zbigniew Fietkiewicz [KSIĄŻKA]

 4 października 2020          Brak komentarzy
Salve.
Dziś coś z since - fiction, a mianowicie Zagubione Dziedzictwo. Autorem jest Zbigniew Fietkiewicz, który tą pozycją debiutował. Przyznam, że rzadkością u mnie jest to, że czytam taki gatunek. Jakoś specjalnie nie zaprzyjaźniłam się, ale też nie odrzucam tego gatunku. Po prostu jest, a jak coś wpadnie do przeczytania, to przeczytam od tak. Dla zróżnicowania, dla oderwania się od tych gatunków, w których przeważnie zaczytuję się.
I przy okazji jest to też pozycja wydana dzięki Agencji Runa, która w imieniu Autora skontaktowała się z wydawnictwem.

Jest to pozycja opowiadająca o dwójce ludzi - z jednej strony mamy młodego pirata-przemytnika, a z drugiej strony profesora instytutu poważnszej uczelni. Można rzec, że to dwa różne światy, które muszą połączyć siły w jedno, by sprostać misji, na którą zostali wysłani.

Choć jest to cieniutka książka, licząca zaledwie 200 stron, jest dość ciekawa. Stwierdzić mogę, że jest to lektura na jedno popołudnie, by się zrelaksować. Przy każdym z trzydziestu dwóch rozdziałów jest dopisek z dziennika, co dodaje taki fajny urok, smaczek do tej pozycji. Dużym plusem jest też to, że te rozdziały są krótkie, więc jeśli ktoś potrzebuje zrobić sobie przerwę z różnych względów, bez problemu może dokończyć rozdział i zająć się czymś innym.

No i nie może odbyć się też bez miejsca akcji. Mamy tutaj kosmiczną wyprawę, okręty. Czyli coś, co w sumie charakterystyczne jest dla tego gatunku, ale przyznam, że z tym gatunkiem bardziej kojarzy mi się taki podgatunek postapokalipsa, ale tutaj prędzej stwierdzę, że jest to historia alternatywna bądź space opera. W tych kręgach będzie tutaj klasyfikacja tej powieści.

Styl pisania jest ogólnie dobry, szybko się czyta. Jak na debiutancką książkę, nie jest źle. Historia kończy się w sumie w takim momencie, że mogłaby spokojnie powstać kontynuacja np. 10 lat później albo 20 lat później. Ciekawi mnie, co będzie dalej z bohaterami. No lekki tu niedosyt jest przez takie otwarte zakończenie.

Podsumowując książka dobra, ciekawa dla tych, którzy lubią przygody w kosmosie. Albo szukają czegoś na rozgrzewkę z tym gatunkiem literackim.

W skrócie:
Tytuł: Zagubione Dziedzictwo
Autor: Zbigniew Fietkiewicz
Gatunek: Science - Fiction
Wydawnictwo: WasPos
Ilość stron: 202
Rok wydania: 2018
Ocena: 6/10 - może być

Brak komentarzy

Publikowanie komentarza

XARN dla Agencji Runa © 2020 - nadal