RECENZJA: Central Park - Guillaume Musso [KSIĄŻKA]

 6 grudnia 2020          Brak komentarzy
Salve.
Skoro był u mnie na tapecie Nicholas Sparks, to i czas przyszło na Guillaume Musso. Jest to jeden z najsłynniejszych pisarzy francuskich. Ciekawiło mnie to, czy pozycje Guillaume Musso będą równie ciekawe, co Nicholasa Sparksa.
Central Park to jedna z pierwszych książek tego Autora, po które sięgnęłam, ale nie ostatnia, by dać szansę tej osobie, by przekonać się nie tylko po jednej pozycji, ale po kilku i wtedy stwierdzić, czy jednak warto kontynuować czytanie czy sobie odpuścić i wziąć się za czytanie książek innych Autorów.

Głównymi bohaterami jest Anna i Gabriel, którzy budzą się na ławce w Central Park, który znajduje się w Nowym Jorku. Oboje są przykłuci kajdankami. Z początku nie wiedzą, jak się tam znaleźli. Gabriel przecież ostatniej nocy był w Dublinie, a Anna we Francji. Ta odległe od siebie państwa i od Central Park. A jednak ich połączyła ławka z kajdankami.
Według mnie z jednej strony jest to intrygujące, bo zaczyna się ta powieść w dość nietypowy sposób, gdyż trzeba przypomnieć sobie, co stało się zeszłej nocy i jak to się stało, że wylądowali tam, gdzie wylądowali.Z drugiej strony jakoś tak średnio mnie wkręciła ta pozycja. Dla mnie główna bohaterka była za bardzo rozwrzeszczana przez to, że nie pamięta i była przy tym jakoś tak chaotyczna. Strasznie mnie irytowała. W sumie przypomniała mi sie inna bohaterka - Nikita z książek Anety Grabowskiej, której cykl noszą nazwę Nikita. Uważam, że Gabriel był bardziej stonownany i opanownay od Anny. I to mi się w nim podobało.
Okładka nawet dość tak intrygująca, podoba mi się. Styl jest zaś bardzo dobry i czytało się nawet dość szybko. Skończyło się jak skończyło. Było to trochę do przewidzenia, jak to się może skończyć, ale i tak cieszę się, że skończyłam tę pozycję, bo strasznie się męczyłam podczas czytania.
Podsumowując, czy wrócę? Do Autora jeszcze tak, ale nie do książki. Nie chcę skreślać Autora po jednej książce, bo być może okaże się, że inna bardziej się spodoba.

Tytuł: Central Park
Autor: Guillaume Musso
Gatunek: Literatura Piękna
Wydawnictwo: Albatros
Ilość stron: 352
Rok wydania: 2020 (2015 - I wydanie)
Ocena: 6/10 - może być

Brak komentarzy

Publikowanie komentarza

XARN dla Agencji Runa © 2020 - nadal