RECENZJA: Słońce, wiatr i księżyc - Agata Czykierda - Grabowska [KSIĄŻKA]

 13 grudnia 2020          Brak komentarzy
Salve.
Choć dzień grudniowy, to jest teraz coś słonecznego. Coś ciepłego. Tak sugeruje tytuł powieści Agaty Czkierdy - Grabowskiej, który zwie się Słońce, wiatr i księżyc. Słońce to raczej kojarzy się z czymś ciepłym, co w porze zmiowej takie myśli się przydadzą.
Jest to pierwsze spotkanie z Autorką, a że wkręcam się już w obyczajówki, to i chętnie chciałam się przekonać, jaką historię przedstawia Agata Czykierda - Grabowska. No, a poza tym okładka też przyciąga wzrok. Sugeruje czegoś lekkiego do czytania.

Główną bohaterką jest Kaja i historia zaczyna się, gdy jest u dziadków. Mamy też z drugiej strony Pawła, którego poznaje na wakacjach właśnie u dziadków na wsi. Ale żeby nie było za łatwo, to musi być wokół tego coś burzliwego, by nie było zbyt sielankowego. W zasadzie oni znają się od dziecka. I tak to się przewijała ich cała historia. Raz z punktu widzenia Kai, a raz z punktu widzenia Pawła, by poznać obydwa oblicza, poznać ich motywy i działania.

Miejsc za dużo nie ma, ani też jakoś specjalnie bohaterów. W sumie to polubiłam dziadka głównej bohaterki. Taki dziadzio. Z miejsc to mamy nie tylko Polskę, ale także USA, gdzie też przebywa Kaja. I tak wędruje sobie z kontynentu na kontynent. Życie pisze różne scenariusze.

Styl jest prosty i lekki, czasem nawet taki melancholijny. W sumie jest to prosta książka, od której nie warto wiele wymagać i nastawiać się na nie wiadomo, co. Jest to spokojna pozycja, gdzie poznajemy historię Kai oraz Pawła od momentu, gdy się poznają i różne historie od tego momentu. Czy się im w sumie uda, to tylko przeczytanie tejże powieści da odpowiedź. Czy mnie wciągnęło? Nie do końca. Troszkę się męczyłam. Być może dlatego, że była dla mnie ta książka troszkę przewidywalna.

Podsumowując jest to powieść na jeden wieczór dla kogoś, kto nie wymaga górnolotnej powieści z literatury obyczajowej.

W skrócie:
Tytuł: Słońce, wiatr i księżyc
Autor: Agata Czykierda - Grabowska
Gatunek: Literatura Obyczajowa
Wydawnictwo: Filia
Ilość stron: 376
Rok wydania: 2019
Ocena: 5/10 - przeciętne

Brak komentarzy

Publikowanie komentarza

XARN dla Agencji Runa © 2020 - nadal