RECENZJA: Assassin's Creed: Pustynna Przysięga - Olivier Bowden [KSIĄŻKA]

 3 stycznia 2021          Brak komentarzy
Salve.
Dziś powrót do książek z serii Assassin's Creed. Jest to w sumie 9 tom z tego cyklu. Tym razem Assassin's Creed: Pustynna Przysięga powiązane jest z grą Asssassin's Creed: Origin. Obecnie jest to ostatnia pozycja Oliviera Bowdena, gdyż kolejną powieść to napisała już inna osóbka. Troszkę ciężko mi się rozstać z tą myślą, że na razie nie przeczytam już nic więcej spod pióra tego pisarza, ale cóż. Nic na to nie poradzę. Ewentualnie mogę przeczytać wszystko od początku, ale zaś inne książki też są, które wartałoby przeczytać.
Pustynna Przysięga brzmi w sumie jak takie typowe fantasy. Mam już jednak nie jedną pozycję fantasy za sobą, jedną udaną, drugą mniej, naczytałam się na tyle, by stwierdzić, że nazwa to taka klasyczna jest dla tego gatunku. Zobaczmy, co tym razem Autor napisał na podstawie gry.

Głównym bohaterem jest Bayek, Egipcjanin, którego towarzyszką jest Aya. Jest to młody osobnik, dzięki któremu powstaje pierwowzór Asasynów. Jest to zalążek do tego, jak zostało stworzone bractwo Asasynów, które nie tylko czytelnik mógł poznać, ale i gracz. Jakby nie patrząc wszyscy: no dobra, wszystko fajnie tylko jak to wszystko powstało. I tutaj jest to wszystko ukazane, jak zaczyna powstawać.

Egipt. Starożytny Egipt. To coś, co lubię. Głównymi miejscami akcji jest Siwa oraz Aleksandria. W sumie Aleksandria to dość znane miejsce. Biblioteki Aleksandryjskie. To pojęcie znam w zasadzie z jednego filmu. Fajnie by było odwiedzić to miejscel I mało tego czas akcji to 70 rok przed naszą erą czyli w zasadzie jeszcze przed historią z gry. Inaczej ujmując ta książka to prequel tych wydarzeń, które mamy w Assassin's Creed: Origin. Czyli ładne cofajnie się w czasie.

Styl, jak zawsze dobry i poprawny. Ten sam od zawsze i niezmienny. To plus. Ogólnie podoba mi się pomysł ukazania Bayeka za młodu, gdy był nastolatkiem, gdy dorastał. Można było zobaczyć jego przemianę i lepiej zrozumieć to, jaki jest w grze, jego zachowanie w Assassin's Creed: Origin. Przyznam, że podziwiam te osoby, które piszą na podstawie czegoś, bo to nie lada sztuka, by jednak nie zanudzić czytelnika, ale też i nie zawieść oczekiwań.

Podusmowując jest to jedna z wielu pozycji, jakie są dostępne na rynku. Myślę, że jakby to nie było podpięte pod serię gier, to by mogła ujść w tłumie książek nawet niezauważona.

W skrócie:
Seria: Assassin's Creed
Tom: 9
Tytuł: Assassin's Creed: Pustynna Przysięga
Autor: Olivier Bowden
Gatunek: Fantasy
Wydawnictwo: Insignis
Ilość stron: 358
Rok wydania: 2018
Ocena: 6/10 - może być

Tomy:
Assassin's Creed: Renesans || Assassin's Creed: Bractwo || Assassin's Creed: Tajemna Krucjata
Assassin's Creed: Objawienia || Assassin's Creed: Porzuceni || Assassin's Creed: Czarna Bandera
Assassin's Creed: Pojednanie || Assassin's Creed: Podziemie || Assassin's Creed: Pustynna Przysięga
Assassin's Creed: Odyssey

Brak komentarzy

Publikowanie komentarza

XARN dla Agencji Runa © 2020 - nadal