RECENZJA: Tron Tyrana - Sebastien de Castell [KSIĄŻKA]

 31 stycznia 2021          Brak komentarzy
Salve.
I spotykamy się z Wielkimi Płaszczami po raz ostatni. Po raz ostatni czytelnik wchodzi w świat wykreowany przez Sebastiena de Castella. Co tym razem spotkamy? O czym się dowiemy? Jak to w końcu się zakończy, bo wyobraźnia ludzka nie zna granic, wszystko jest możliwe.
Tron Tyrana brzmi trochę strasznie, ale czy aby na pewno takie to straszne mając u boku Wielkich Płaszczy? Albo bardziej intrygująco, o co chodzić może tym razem.

Ostatni tom się przed nami kłania. Trochę smutno, bo jednak coś się kończy, jakaś przygoda, ale z drugiej strony kiedyś ten koniec musi nadejść.
Po raz ostatni spotykamy się z Falciem, któremu trochę czasu zeszło zanim dopiął swego. I to nie miesiąc czy dwa, ale kilka lat w sumie. Historia Falcia i jego towarzyszy od pierwszego tomu do ostatniego to kilka dobrych lat pewnej historii.
Historia, jak zwykle barwna. Wiele się dzieje i jest dynamika, choć napisana jest tak łagodnie. Podoba mi się to, iż jest wyważona ilość opisów. Nie rozwleka, jak to ma w zwyczaju Robin Hobb, ale wyśrodkowane, bo nie ma też tego i za mało. Styl jest bardzo prosty, co powoduje, że szybko się czyta i przyjemnie.
W sumie ta pozycja, jak i cały cykl to typowy świat fantasy, gdzie jest świat, w którym panują konkretne zasady i mają swoich strażników. Tak mi się nasunęło, że Wielkie Płaszcze to inaczej Muszkieterowie. Tak jakoś mi się z nimi skojarzyło. Nie raz już oglądałam Człowiek w żelaznej masce z udziałem Leonarda Di Caprio, w którym występują właśnie Muszkieterowie. W sumie to tych z Wielkich Płaszczy właśnie w ten sposóv sobie wyobrażam jako właśnie takich walecznych Muszkieterów.
Podsumowując jest to ciekawa historia, patrząc nie tylko przez pryzmat tej pozycji, ale i całego cyklu.

W skrócie:
Cykl: Wielkie Płaszcze
Tom: 3
Tytuł: Krew Świętego
Autor: Sebastien de Castell
Gatunek: Fantasy
Wydawnictwo: Insignis
Ilość stron: 606
Rok wydania: 2020
Ocena: 7/10 - godne uwagi

Tomy:
Ostrze Zdrajcy || Cień Rycerza || Krew Świętego || Tron Tyrana

Brak komentarzy

Publikowanie komentarza

XARN dla Agencji Runa © 2020 - nadal