RECENZJA: Kiedyś po Ciebie wrócę - Agata Czykierda - Grabowska [KSIĄŻKA]

 14 lutego 2021          Brak komentarzy
Salve.
Dziś coś z cyklu obyczajowego. Przyznać muszę, że nawet polubiłam obyczajówki. Jest to kolejna już powieść tej Autorki, którą przeczytałam. Wcześniejsza to Słońce, wiatr i księżyc, ale stwierdziłam też, że i tę sobie przeczytam. Chciałam się przekonać, co tym razem Autorka może zaproponować czytelnikowi. Przyznać muszę, że opis mnie trochę zaintrygował, w związku z czym stwierdziłam, że sięgnę po jeszcze jedną pozycję.
Nie widziałam tylko, czego mogę się spodziewać. Zadawałam sobie pytanie, czy mi się spodoba, czy w ogóle warto. Chyba te wątpliwości tyczą się przy każdej pozycji, ale w sumie, kto nie ryzykuje, ten nic nie ma. A czasem warto zaryzykować.

Roksana, główna bohaterka wraca do rodzinnego miasteczka, w efekcie czego wracają silne wpsomnienia. Wspomnienia dotyczące jej młodszej siostry, Ani, która zaginęła jakiś czas temu bez śladu. Cała opowieść toczy się w zasadzie wokół rozwiązania zagadki, co się stało z siostrą. W zasadzie jest to o tym, że kiedyś po Ciebie wrócę i Ciebie znajdę, obiecuję. I to kiedyś rozpoczyna się właśnie teraz.
Współczuję nie tylko Roksanie, ale i jej rodzicom. Nie wyobrażam sobie ich bólu, jaki muszą czuć po stracie dziecka nie wiedząc przy okazji, co się z tym dzieckiem dzieje. Dużą rolę odgrywa przyjaciel Roksany, który jest mechanikiem. Nawet w sumie go polubiłam.
Miejsc nie ma za dużo, ale stanowi dobre tło do powieści. Może jakby było te miejsca ciut lepiej zaprezentowane czy jakoś lepiej opisane, byłoby znacznie lepiej, ale nie jest znów źle. Jest bardzo dobrze, a mogło być lepiej.
Styl jest bardzo dobry, na wysokim poziomie. Jest to ciekawa powieść, która trzyma w napięciu, jak na obyczajówkę. Ciekawiło mnie to, co się stało z Anią. Podejrzewałam, że nie żyje, ale jednak nie wiadomo było do końca, kto to mógł być i jak się oficjalnie skończy. Wiadomo, są podejrzenia, ale i tak nie wiadomo. Nie jest też w pełni kryminał. Dlaczego? Choćby dlatego, że brakuje w tym takiego klimatu, który ma kryminał oraz jest to jednak zbyt spokojnie, by nazwać kryminałem.
Podsumowując jest to jedna z lepszych książek, jakie przyszło mi przeczytać. I w zasadzie jest godna polecenia innym, którzy szukają czegoś w obyczajówkach.

W skrócie:
Tytuł: Kiedyś po Ciebie wrócę
Autor: Agata Czykierda - Grabowska
Gatunek: Literatura Obyczajowa
Wydawnictwo: OMG Books
Ilość stron: 448
Rok wydania: 2019
Ocena: 8/10 - świetne

Brak komentarzy

Publikowanie komentarza

XARN dla Agencji Runa © 2020 - nadal