RECENZJA: Krople Deszczu - Kathryn Andrews [KSIĄŻKA]

 21 lutego 2021          Brak komentarzy
Salve.
Dziś mamy początek serii. Kathryn Andrews rozpoczęła książką Krople Deszczu nową historię (tzn takich jest wiele), która daje początek do nowej serii. Serii podzielone na trzy części, a każda z nich przeznaczona jest dla innego brata. Trójka braci, stąd nazwa cyklu to Hale Brothers.
Okładka nawet, nawet. Czy przyciąga uwagę? Tak średnio. To znaczy przyciąga uwagę tych osób, które lubią i znają się na literaturze obyczajowej. Być może i innych czytelników, którzy mogą się wahać, czy warto jednak sięgnąć. Takie mma wrażenie, kiedy widzę tę okładkę.

Głównym bohaterem jest najstarszy z braci, Drew Hale. Kolejne skrzypce jako bohater to Ali Rain. Wiadomo, są też i bracia Drew czyli Beau oraz Matt. I są inne osoby, które także występują. Mamy rodziców Hale, a ojciec Rain jest tylko wymieniony, przyjaciół też mamy. Ci drugoplanowi bohaterowie są tacy nijacy. Bardzo małą rolę odgrywają. Jedynie to Beau się wybija wraz z Cassidy. Nikt poza tym.
Mało tego, oboje są w szkole średniej. Ostatnia klasa. Akcja dzieje się też w szkole. Mamy bardzo mało pracowników szkolnych, a mogły być choćby zajęcia szkolne. Owszem, dziewczyna ćwiczyła taniec, ale po lekcjach. A może by było tak jakoś rozszerzyć te zajęcia? przy okazji można by było rozszerzyć drugoplanowych osób o niewielką ilość. I troszkę więcej ich udziału w powieści. No i mamy także imprezy jako tło historii.
Ogólnie historia jest spokojna i melancholijna. W sumie za wiele się nic nie działo. I toczy się wokół Ali oraz Drew. Nic więcej. Nie przeczę także, że nie ma "wrogów" w postaci Cassidy, która była zdeczka irytująca. Czytając, miałam wrażenie, że coś mi to krąży wokół High School Musical. Byłam w kinie na tym. 3 część w kinach była. Miałam do wyboru albo iść do kina na to coś albo iść do szkoły (5 albo 6 klasa podstawówki), więc wiadomo, że lepiej mimo wszystko iść do kina. I to mi wryło się w pamięć, choć już ładnych parę lat temu to było.
Podsumowując jest to dobra książka po zmęczonym dniu, gdy człowiek szuka czegoś do przeczytania, czegoś, co ma w sobie spokój i nie jest dynamiczna.

W skrócie:
Seria: Hale Brothers
Tom: 1
Tytuł: Krople Deszczu
Autor: Kathryn Andrews
Gatunek: Literatura Obyczajowa
Wydawnictwo: NieZwykłe
Ilość stron: 342
Rok wydania: 2018/2019
Ocena: 6/10 - może być

Tomy:
Krople Deszczu ||

Brak komentarzy

Publikowanie komentarza

XARN dla Agencji Runa © 2020 - nadal