RECENZJA: Dla Ellison - M. S. Willis [KSIĄŻKA]

 28 lutego 2021          Brak komentarzy
Salve.
Powieść od M.S. Willis, która nosił tytuł Dla Ellison od wydawnictwa niezwykłego. Przyznam, że okładka się wyróżnia. Jest taka magnetyczna. I to bardzo się wyróżnia. Co zapowiada? Ciekawą powieść. Intrygującą i tajemniczą, po którą warto sięgnąć. Bardziej zaintryguje nawet też tych, którzy dopiero wchodzą w ten świat literatury obyczajowej. Owszem, już mam nie jedną pozycję za sobą, więc powoli umiem odróżniać, ale jeszcze takiego doświadczenia nie mam. Jestem w tym gatunku dopiero nowicjuszem. Ale są też osoby, które jednak nie sięgnęły po żadną pozycję z tego gatunku.
I w sumie można się zapytać i każdego wokół, kto czytał już tę książkę to: czy taka właśnie była? Warta uwagi?

Głównym bohaterem jest James oraz Ellison. Oboje przedstawiają dwa różne światy. On rozpieszczony przez rodziców, wiecznie imprezujący, ona zaś choć wychowana przez ojca, uwielbiała przebywać wśród natury. Spotykają się, gdy James musi za swe wybryki spędzić czas u swego wujka. Poznają się przez kuzynkę Jamesa.
James zachowuje się, jak taki typowy dzieciak z bogatego domu, dla którego liczy się tylko seks, zabawa i narkotyki. Nic więcej, bo się musi w tym wieku wyszymieć. Ellison zaś jest uosobieniem spokoju i życia w zgodzie, która przy okazji twardo stąpa po ziemi.
Dynamiczność. Tylko tak to podsumuję. Dwa światy, tak różne od siebie musi się tak skończyć. Tu zaś się wiele działo. Była w tym wszystkim też taka harmonia, bo James poszedł do baru wraz z innymi, zaś Ellison szła na spacery z Jamesem, który zaś z naturą nie był zaś specjalnie zaprzyjaźniony, że tak to ujmę.
W sumie podoba mi się to, że miejscami w większej mierze jest spacer i natura. Lubię czasem w taki sposób spędzić czas. Iść, po prostu iść przed siebie. W sumie okładka jakoś tak pasuje wizualnie do treści. Jest taka klimatyczna, co sprowadza się do tego klimatu powieści. Podobało mi się też to, że na samym końcu było wyjaśnione, co się stało z pozostałymi bohaterami, jak ich życie się potoczyło. I choć nie było ich dużo, to jednak każda z tych osób odegrała ważną rolę.
Podsumowując jest to jedna z lepszych książek, które przeczytałam. Dynamika, szybkość akcji. Coś się dzieje, choć historii takich wiele jest. To jest duży plus i dobre będzie dla tych, którzy szukają takiej iskry w takich powieściach.

W skrócie:
Tytuł: Dla Ellison
Autor: M. S. Willis
Gatunek: Literatura Obyczajowa
Wydawnictwo: NieZwykłe
Ilość stron: 302
Rok wydania: 2019
Ocena: 7/10 - godne uwagi

Brak komentarzy

Publikowanie komentarza

XARN dla Agencji Runa © 2020 - nadal