RECENZJA: Zimowy ogród - Kristin Hannah [KSIĄŻKA]

 4 kwietnia 2021          Brak komentarzy
Salve.
Dość długo zbierałam się za przeczytanie jakiejkolwiek książki autorstwa Kristin Hannah. Widziałam w księgarni Świat Książki pozycje od tej osoby. W końcu przełałam opory i wreszcie przeczytałam. Na tapetę wzięłam Zimowy Ogród. Trochę mnie intrygowało, co to może być oraz to, jak Autorka wykreuje świat pomimo tego, iż wiele jest takich typu historii.

Bohaterkami tejże historii jest Meredith i Nina, które są różne, ale relacje mają bardzo dobre. Gdy ojciec umiera, są załamane, ale Nina próbuje dotrzymać słowa danemu ojcu na łożu śmierci, iż wymusi na matce (która notabene była dla Niny i Meredith niezbyt przyjazna) opowiedzenia historii w formie bajki. Całą historię, a nie tylko część, jak to robiła, gdy obie były małe.
Historia, którą opowiada matka Niny i Meredith, Anja, dzieje się w Rosji, a dokładnie w Leningradzie. Coś ciężkiego i niezbyt przyjemnego. Smutna to historia z uwagi też na czasy, kiedy ta opowieść się działa. Anja na początku nie chciała też, rzecz jasna, dokończyć tej powieści, bo to by było też za proste i zbyt krótkie, ale jednak po wielu namowach się zgodziła.
Styl pisania ogólnie jest dobry. Szybko się czytało. Jedynie, to zachowanie Anji mnie mocno irytowało. I nie mówię tu teraz o zachowaniu tuż po śmierci męża, bo to normalne, że człowiek w rozpaczy jest po stracie bliskiej osoby, ale tu przed tą śmiercią. Już nie wspominając o oschłości wobec swoich córek. Czasem zastanawiam się, jak matka może być taka wobec własnego dziecka. Po prostu nie wiem i nie rozumiem tego. Obie zaś siostry były takie bardzo prostolinijne.
Czy wciągająca jest ta powieść? Tak średnio. Nie mam niestety, jak porównać do innych pozycji tejże Autorki, bo jednak jest to moja pierwsza styczność z twórczością, ale nie jest znów, aż tak źle, taka w sumie przeciętne czytadło, które da się przeżyć.
Podsumowując dobra dla tych, którzy nie wymagają zbyt wiele od książek, dla których chcą tylko umilić sobie czas.

W skrócie:
Tytuł: Zimowy Ogród
Autor: Kristin Hannah
Gatunek: Literatura Obyczajowa
Wydawnictwo: Świat Książki
Ilość stron: 424
Rok wydania: 2019 (2014 - I wydanie)
Ocena: 6/10 - Może być

Brak komentarzy

Publikowanie komentarza

XARN dla Agencji Runa © 2020 - nadal