RECENZJA: Licząc gwiazdy - Urszula Jaksik [KSIĄŻKA]

 11 kwietnia 2021          Brak komentarzy
Salve.
Dziś obyczajowo od Urszuli Jaksik. Pierwsza powieść tej Autorki u mnie. Nie wiedziałam, czego się spodziewać, czy mi się spodoba, a o książce dowiedziałam się z facebooka. Gdzieś mi mignęła na tym portalu książka. Nie pamiętam dokładnie już w jaki sposób (grupa, fanpage), ale mi mignęła i tak krążyła ta wiadomość wokół mnie, wiec stwierdziłam, że zarysykuję i przeczytam.

Główną bohaterką jest Magda, która wraca sobie z Irlandii. Odkrywa też prawdę o swych najbliższych i w sumie to sama do końca nie wiem, jakbym się zachowała i czuła w takim momencie. Chyba nawet nie chcę tego wiedzieć, tak naprawdę.
Sama historia jest bardzo spokojną historią Magdy. Fakt, spokój i te przeżycia nie należą do spokojnych, jednak ni mniej opisana jest dość tak właśnie. Styl bardzo dobry, przyjemnie się czytało w sumie tę książkę.Taką idealną na wieczorne pory z dobrą kawą lub herbatą. Sama okładka nawet to sugeruje. I w sumie mogę się zgodzić z tym hasłem, które widnieje czyli Mówią: Prawda może cię uwolnić, ale czy na pewno... Jest to w sumie jedno z wielu zdań, które pobudzają do refleksji, nad którymi warto przysiąść i zastanowić się nad tym, a że ja mam umysł analityczny i lubię czasem poanalizować, to prawie coś dla mnie. I to nie jedyna kwestia, która daje mi do myślenia po przeczytaniu.
A wracając jeszcze na chwilę do tematu okładki, to klimat ma też taki irlandzki, w szczególności ta fotografia na dole. Owszem, w Irlandii nie byłam (jeszcze), ale z moich wyobrażeń, to ta fotografia idealnie do tego ukazuje. Takie mam wrażenia po prostu, a jeśli jestem w błędzie.
Podsumowując jest to książka dobra dla tych, którzy chcą jakieś ważne wartości wyciągnąć, pochylić się nad czymś.

W skrócie:
Tytuł: Licząc Gwiazdy
Autor: Urszula Jaksik
Gatunek: Literatura Obyczajowa
Wydawnictwo: Zysk i ska
Ilość stron: 296
Rok wydania: 2020
Ocena: 7/10 - ciekawie

Brak komentarzy

Publikowanie komentarza

XARN dla Agencji Runa © 2020 - nadal