RECENZJA: Odległe brzegi - Kristin Hannah [KSIĄŻKA]

 18 kwietnia 2021          Brak komentarzy
Salve.
I już druga książka Kristin Hannah. Staram się czytać nie tylko jedną pozycję danego autora, którego jeszcze nie znam, by utwierdzić się lepiej, czy w ogóle warto. Moją pierwszą pozycją Kristin Hannah, którą przeczytałam to Zimowy Ogród i teraz przyszedł czas na Odległe Brzegi. Jakie są wrażenia?

Okładka nawet ładna, przyciąga uwagę tych, którzy interesują się choć trochę literaturą obyczajową. Niezbyt zdradza, choć w sumie obraz końcówki powieści. Tak jakoś mi się to teraz skojarzyło to z tym obrazem, gdy koniec następuje.
Główną bohaterką jest Elisabeth, gdy już z mężem Jackiem odchowali swe dzieci, która pogubiła się. Straciła sens życia, zagubiła gdzieś swe szczęście, a w małżeństwie brak polotu. Dzięki swej przyjaciółce trwafia do jednego miejsca, w którym zaczyna odnajdywać to, co kiedyś w sobie zakamuflowała. Czyli malarstwo. Zaczyna znów malować i stara się dostać na studia malarskie. Co w tym czasie Jack? No cóż... zachowanie podczas seperacji nie było zbytnio dobre, a i z jego punktu widzenia też mamy. Zaczyna w pewnym momencie podczas tej seperacji być nieszczęśliwy, bo to, o czym marzył, nie dawało mu w sumie takiej satysfkacji, jaki myślał, że będzie.
Czy w sumie można po 40 dostać się na studia i w ogóle studiować? A czemu by nie? Teraz każdy może studiować (oczywiście mając maturę) w tym wieku, kiedy jest mu to potrzebne - bo na przykład się tym interesuje albo po latach praca tego wymaga. I pokazuje to, że można robić to, co w zasadzie się lubi i kocha. By się nie zgubić w tej szarej codzienności. Warto mieć jakieś pasje i realizować to. Wiadomo, że nie może to pochłaniać całego życia, ale o to, by móc to pogodzić z innymi ważnymi kwestiami, jak choćby żyć w małżeństwie.
Podsumowując jest to dobra książka, jedna z tych, które warto polecić innej osobie, jeśli szuka takiej pozycji, która jest wartościowa.

W skrócie:
Tytuł: Odległe Brzegi
Autor: Kristin Hannah
Gatunek: Literatura Obyczajowa
Wydawnictwo: Świat Książki
Ilość stron: 408
Rok wydania: 2020 (2005 - I wydanie)
Ocena: 7/10 - Godne Uwagi

Brak komentarzy

Publikowanie komentarza

XARN dla Agencji Runa © 2020 - nadal